Dekoracyjne wyposażenie akwariów

Naturalne kamienie to jedne z najłatwiej dostępnych naturalnych elementów wyposażenia akwariów, jakie można wykorzystać w udekorowaniu w akwariów. Skały są doceniane zarówno przez początkowych akwarystów, jak i bardziej doświadczonych. Warto podkreślić, że ten rodzaj dekoracji doskonale nadaje się w celu dokładnego odwzorowania środowiska naturalnego, oraz nadaje zbiornikowi niepowtarzalny wygląd.

Trzeba również nadmienić, że naturalne wyposażenie akwariów pozytywnie wpływa na utrzymanie akwarium w czystości, o czym można przeczytać na blogu.

Jakie kamienie i skały nadają się akwarium?

W akwariach umieszcza się różnorodne kamienie zarówno rzeczne oraz egzotyczne ja i tak zwaną żywą skałę. Wybór oczywiście zależy od preferencji i potrzeb klienta oraz typu akwarium. Jednak należy pamiętać o unikaniu kamieni, które posiadają nadmiernie ostre brzegi. Skały te mogą pokaleczyć ciało ryby, w szczególności tych delikatnych. Naturalnie konsument w sklepach akwarystycznych mogą odnaleźć kamienie z niemal z każdego regionu świata. Z reguły te egzotyczne cieszą się największą popularnością, ponieważ pozwalają tworzyć ciekawe aranżacje dużej ilości różnych biotopów.

Nabywcy często wybierają tzw. kamień Seiryu Stone. Jest to szary kamień, który wyróżnia się nierówną i chropowatą powierzchnią. Kolejnym dostępnym kamieniem jest Dragon Stone, który występuje w barwie żółtej, pomarańczowej, oliwkowej i brązowej. Ten rodzaj kamienia odznacza się licznymi niewielkimi otworami i zagłębiami, dzięki czemu przypomina on smocze łuski. Niewątpliwie na rynku istnieje jeszcze wiele innych rodzaju kamieni przeznaczonych do akwarium.

sztuczne skały w akwarium

Sztuczne dekoracje imitujące skały i głazy.

Sztuczne kamienie jak i rośliny są chyba najczęściej wykorzystywanym elementem wystroju akwarium, kiedy nie można znaleźć naturalnego odpowiednika. Dekoracje te są wykonywane z różnych materiałów takich jak ceramika i plastik czy cement. Zatem produkowane są z bezpiecznych materiałów, które nie zakłócają równowagi biochemicznej akwarium. Dzięki temu sztuczne kamienie i rośliny mogą być w zbiorniku wodnym wykorzystywane przez wiele lat.

Meduzy w akwarium wielkogabarytowym

Oprócz wyżej wymienionych ozdób akwarystycznych klient może również zakupić sztuczną skałę. Mianowicie sztuczna skała do akwarium nie jest tak porowata, jak skały naturalne. Pomimo tego po długim czasie dojrzewania we właściwych warunkach, zostaje pokryta florą bakteryjną oraz mikrofauną. Jej największym atutem jest ogromna różnorodność kształtów i sterylność. Tak więc umieszczając taką skałę w akwarium, nie wprowadzamy do niego niechcianych organizmów.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *